Ankara’da Yeni Arsalar Satışa Çıkıyor

Ankara, Türkiye’nin en çok göç alan şehirlerinden biri konumunda. Bunun nedeni Başkent olması ile birlikte iş imkanlarının fazla olması ve eğitim imkanlarının olması olarak sayılabilir.

Ankara, Türkiye’nin en çok göç alan şehirlerinden biri konumunda. Bunun nedeni Başkent olması ile birlikte iş imkanlarının fazla olması ve eğitim imkanlarının olması olarak sayılabilir. Her türden ve her kesimden insanla karşılaşacağınız bu şehirde son zamanlarda yapılan konut sayısı da bir hali artış gösterdi. Hemen hemen her bölgesinde Ankara konut projeleri başlatıldı. Bu projelerin sayısı gün geçtikçe de artıyor. Bu durum sonucunda insanlar da ellerinde bulunan arsaları satışa çıkararak değerlendirmek istiyor.

ankara

Ankara’nın ilçesi olan Kazan Belediyesi de bu arsaları değerlendirmek isteyenle arasında yer alıyor. Belediye, mülkiyeti kendisine ait olan 9 adet arsanın satışa sunulacağını açıkladı. Bu arsaları satın alabilmek için ihaleye girmek gerekli. 4000 ile 4500 metre kare arasında değişen bu arsalar 3 Mart 2017 günü ihaleye sunulacak.

Arsaların satışı için ihale Belediye Meclis Salonu’nda saat: 11:00’da yapılacağı açıklandı. İhale ilgili detaylı bilgi almak ve şartlarını öğrenebilmek için İstimlak Müdürlüğü’ne gitmeniz yeterli olacaktır. Bu ihaleye girmek isteyenlerin hazırlaması gereken evraklar ise şu şekilde;

  • Geçici teminat yatırıldığına ait olan makbuz belgesi

  • Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport fotokopisi

  • Onaylı olan ikametgâh belgesi

  • İdari şartnamenin kabul edildiğini gösteren bir Taahhüt yazısı

  • Gerçek kişilerin noter tasdikli olan imza beyannamesi

  • Tüzel kişilerin ise ticaret sicil gazetesi veya noter tasdikli olan imza sirküleri

  • Birilerinin yerine katılanlar için vekalet belgesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir