Avcılık, Av Malzemeleri, Kurusıkı ve Havalı Tabanca

Bir spor olarak da nitelendirilen avcılık 2 gruba ayrılır. Kara avı ve deniz avı. Deniz avı için ekstra olarak bahsedilmesi gerek bir konu var ise; o da su altı avcılığıdır ve son yıllarda popülerliğini arttırmıştır. Avcılık, ilkelerine uygun olarak gerçekleştirildiğinde bir spor olarak görülebilir ancak ticari güdülerle doğaya ve canlılara verilen büyük zararlar kabul edilemez […]

Bir spor olarak da nitelendirilen avcılık 2 gruba ayrılır. Kara avı ve deniz avı. Deniz avı için ekstra olarak bahsedilmesi gerek bir konu var ise; o da su altı avcılığıdır ve son yıllarda popülerliğini arttırmıştır. Avcılık, ilkelerine uygun olarak gerçekleştirildiğinde bir spor olarak görülebilir ancak ticari güdülerle doğaya ve canlılara verilen büyük zararlar kabul edilemez niteliktedir.

Av Malzemeleri

Av malzemeleri insanlık tarihi boyunca gelişimini devam ettirmiştir. Taş, mızrak, balta gibi çok basit araç gereçler ile başlayan bu furya çağımızda son derece teknolojik ve av hayvanına hiç şans bırakmayacak duruma gelmiştir. Bu durum etik değildir. Av hayvanına mutlaka şans tanımak gerekir ve günümüzde etik bir şekilde avlanan avcıların en sık kullandığı ekipman tabi ki av tüfekleridir.

Av tüfekleri ilk olarak 19. Yüzyıl civarında kullanılmaya başlamıştır. İlk av tüfeği üreten firmalar arasında Browning, reminghton ve winchester gibi marka olmuş firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların ürettiği ilk tüfekler yivsizdir. Günümüzde de yivsiz av tüfekleri kullanılmaktadır. Yivsiz av tüfekleri diğer tabanca ve tüfeklere göre kolaylık satın alınabilir. Kanuni kısıtlamaları çok daha azdır. Avcılık sporu ile ilgilenen bir çok kişi bir av tüfeğine sahiptir. Avcılık için elbette sadece tüfek yeterli değildir. Tüfekler dışında bir çok av ekipmanı gereklidir.

Tüfekler dışında av ekipmanları arasında fişekler ve fişeklikler, çakı, bıçak, gizlenme ağları, kamp malzemeleri, avcı yelekleri, mühreler, gümeler sayılabilir. Diğer yandan av kıyafetleri arasında avcı yelekleri, çizmeler, yağmurluklar ve eldiven gibi ürünler sayılabilir. Av sporu göründüğü kadar kolay olmayabilir ve birçok ekipmana ihtiyacınız olabilir. Üstelik saydığımız birçok ürün kara avına ait ürünlerdir. Eğer listeye deniz avı ürünlerini de eklersek oldukça geniş bir yelpaze çıkacaktır ortaya.

Kolay Av Market

Kolay Av Market yukarıda saydığımız bir çok ürünü İzmir Gaziemir’de bulunan bayisinde bulundurur. Mağaza satışları dışında kolayav.com adresinden de online olarak satışlarını gerçekleştirmektedir. Site üzerinden kolaylıkla alış veriş yapabilirsiniz bir çok ürünü aynı gün kargo, kapıda ödeme ya da kredi kartına taksit imkanı ile sunmaktadır. Ayrıca site üzerinden kurusıkı ve havalı tabanca de edinebilirsiniz. En iyi kurusıkı tabanca ve en güçlü havalı tabanca modellerini inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir