Başkent Emlak Konutları Projesinde Yeni İhale Tamamlandı

Ankara konut projeleri kapsamında en gözde olan Başkent Emlak Konutları projesi için 2. Etap ihalesi yapıldı.
başkent emlak konutları projesi

Ankara konut projeleri kapsamında en gözde olan Başkent Emlak Konutları projesi için 2. Etap ihalesi yapıldı. Bu ihale sonucunda ise ALS İnşaat, en iyi teklifi veren firma olarak ihaleyi kazandı. 1. Etap için satışların devam ettiği bu projenin 2. Etabına ait satışların ise 29017 yılının ikinci yarısından itibaren başlayacağı açıklandı.

Başkent Emlak Konutları Projesi ile ilgili merak edilenler ise şu şekilde;

  • Projedeki daire teslimlerinin 2020 yılında yapılacağı açıklandı.

  • Bu projede kapalı otopark alanı, çocuk oyun alanları, yüzme, sauna ve fitness gibi çeşitli sosyal olanaklar yer alıyor.

  • Projenin içinde 70 metre kare ile 350 metre kare arasında değişen ölçülerde konutlar bulunuyor. Bu konutlar 1+1 ile başlıyor ve 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 olan dubleks ve 6+1 şeklinde devam ediyor. Buna göre projenin içerisinde toplam olarak 1478 adet konut bulunuyor. Ticari olarak yapılacak birimlerin sayısı ise 26 olarak belirlenmiş.

  • Bu projenin diğer özellikleri ise 1 adet sağlık tesisisin, 3 adet caminin ve 1 adet ilköğretim okulunun bulunması. Projede yer alan park alanı ise 48 bin metre kare olarak tasarlanmış.

  • Bu projenin Ankara’nın en güzel semtlerine olan yakınlığı ise taleplerin fazla olacağını düşündürüyor. Başkent Emlak Konutları Çankaya Köşkü’ne 3 km, Kızılay’a 5 buçuk km, Hastaneye 5 km ve ODTÜ’ye 14 uçuk km uzaklıkta bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir