Emlak ofisi açmak kazandırır mı?

Gayrimenkul sektörü son 15 yılın içinde konut kredilerinin 120 ay gibi vadelere çıkması ile son derece gelişmiş ve ilgili ilgisiz kişilerin sektörü dışarıdan fazlasıyla seyretmeye başlamasına neden olmuştur. Neredeyse gayrimenkul ihtiyacı doğan herkes bir emlak ofisini ziyaret ederek onlarla ticaret yapmış. Kazandıkları paraların çok kolay ve fazla olduklarını gözlemlemeleri üzerine emlak ofisi açmak  için araştırmalara […]

Gayrimenkul sektörü son 15 yılın içinde konut kredilerinin 120 ay gibi vadelere çıkması ile son derece gelişmiş ve ilgili ilgisiz kişilerin sektörü dışarıdan fazlasıyla seyretmeye başlamasına neden olmuştur.

Neredeyse gayrimenkul ihtiyacı doğan herkes bir emlak ofisini ziyaret ederek onlarla ticaret yapmış. Kazandıkları paraların çok kolay ve fazla olduklarını gözlemlemeleri üzerine emlak ofisi açmak  için araştırmalara yeltenmişlerdir. Peki emlak ofisi açmak gerçekten tahmin edildiği gibi kazançlı bir meslek mi yoksa dışarıdan bakıldığında çok kazandıran lüks içinde yaşayan insanların aslında 5 parasız dolaştıkları bir sektör mü?

Her sektörde olduğu gibi gayrimenkul sektörün de de durum aynıdır. Bazı insanlar çok fazla kazanırken bazıları kazanamadıkları gibi sermayelerini de bu işin içinde tüketip giderler. Emlak ofisleri sandığınız gibi çok kazanan ofislerdir fakat işi bilmeyen ticaret ahlakı zayıf kişiler veya çok çalışmalarına rağmen bir türlü bu işte şansı tutmayan kişiler kazanamadan zarar ederek sektörden çekilebilirler.

Emlak işi yapmak zordur

Dışarıdan gözüktüğünün aksine emlak ofislerinde çalışanlar akşama kadar ofislerinde oturarak gelen müşterilere hizmet sağlayarak gelir elde etmezler. Sürekli aktif ve müşterilerine sunacakları malları toplayarak zamanlarını harcamak zorundalar. Çünkü Emlak ofislerinin koydukları sermayeleri az, sattıkları ürünler gayette fazladır. 3 kişilik bir emlak ofisinin aylık gideri minimum 7-8 hatta 10 binlara kadar çıkabilir. Bu sebeple sadece dükkanda oturmak olarak görülen bir mesleğin aylık giderlerinin çok fazla olabileceğini gözlemlemelisiniz.

Emlak sektöründe çok fazla bilgisi olmayan kişiler emlak ofisi açmak istiyorsa, iyi eğitim veren ve sizi bu konuda bilgilendirecek emlak ofisi bayiliği veren firmaları incelemelisiniz. Sektör hakkında hiçbir bilgisi olmadan iş yapmaya çalışarak zaman kaybeder ve hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Bayilik ücretleri fazla olmayan açmış olduğunuz emlak ofisindeki personelleri yetiştiren ve yenilikçi kişileri tercih edin.

 

Kaynak:  https://www.iyifikir.gen.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir