Merkez Ankara Projesi Yükseliyor

Ankara yenimahallede bulunan Merkez Ankara projesi ile ilgili detaylar açıklanmaya başlandı.

Ankara yenimahallede bulunan Merkez Ankara projesi ile ilgili detaylar açıklanmaya başlandı. Pasifik İnşaata ve Çiftay İnşaat ortaklığı olan bu projedeki arsa satışının biraz zorlu süreçlerden geçtiği biliniyor. Projede kullanılacak olan 124 bin metre kare arsa önceleri Ankara Büyükşehir belediyesi tarafından satışa çıkarılmış ancak alıcı bulamayınca vazgeçilmişti. Ardından bu arsa Toki’ye oradan da Emlak Konut GYO’ya devroldu. Geçtiğimiz günlerde yapıla bir ihalede ise bu arsayı değerlendirmek üzere Pasifik ve Çiftay İnşaat ortak olarak satın almış oldu. Ankara konut projeleri arasındaki artışa bir yenisi daha eklenerek, oldukça büyük bir proje olan Merkez Ankara, devreye girmiş oldu.

Merkez Ankara projesi detayları;

2020 yılında teslim edilmeye başlayacak olan projenin detayları şu şekilde;

  • Projede toplam 3 bin 230 birim bulunuyor. Bu birimlerin 2 bin 200 adetlik kısmı konutlardan, 1200 adetlik kısmı ise ticari birimlerden oluşuyor.

  • Proje içerisinde 313 odası bulunan bir otel ve bir adet okul da yer alıyor.

  • Projedeki evlerin büyüklüğü odalı stüdyo dairelerden 4+1 odalı dairelere kadar geniş seçenekler barındırıyor.

  • Projenin içinde bulunan olanaklar ise; yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, mağazalar, dinlenme alanları, kapalı ve açık otoparklar, 24 saat güvenlik hizmeti, sauna, kafe, fitness, restoranlar ve okul şeklindedir.

  • Proje ile ilgili fiyatlar ve ödeme koşulları hakkında henüz bir açıklama yapılmadı ancak kısa bir zaman içinde açıklama yapılması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir